Realizacja wiat przystankowych i rowerowych wg. indywidualnego projektu gminy Izabelin

Data publikacji:
_A7R6949_HDR_non_ps_res.webp
Przedstawiamy jedną z ciekawszych realizacji jaką mieliśmy przyjemność wykonać dla gminy Izabelin (woj. mazowieckie). Realizacja ta jest doskonałym przykładem, jakie efekty możliwe są do uzyskania dzięki dbałości gminy o spójny wizerunek wiat przystankowych i rowerowych.  Wiaty zostały zrealizowane w pełni według indywidualnego projektu dostarczonego przez gminę i dopracowanego pod kątem technologicznym i wykonania przez nasz dział projektowy. Następnie wykonane wiaty przetransportowano i zamontowano na miejscu. Wiaty zostały stworzony z myślą o zapewnieniu komfortu pasażerom i nawiązują do natury, która otacza gminę - czyli Kampinoski Park Narodowy.


Wykończenie drewnem sprawia, że wiaty doskonale komponują się z otoczeniem, nie są kolejną metalową konstrukcją wśród pięknej przyrody. Połączenie stalowej konstrukcji z drewnianymi elementami oraz duże przeszklenia z tyłu i na ścianie bocznej (od strony przyjazdu autobusu) to nie tylko aspekt estetyczny, ale też trwałość całej konstrukcji oraz prostota w utrzymaniu czystości. Nowoczesny kształt, estetyczne rozwiązania i przemyślane detale, takie jak rozkład jazdy za szybą czy drewniana ławka z metalowym oparciem, sprawiają, że korzystanie z nich jest czystą przyjemnością.

Nasza "idealna para", czyli wiata przystankowa i wiata rowerowa znajduje się na pętli autobusowej Sieraków, dzięki czemu pasażerowie chcący skorzystać z komunikacji miejskiej mogą na przystanek udać się rowerem i tam bezpiecznie go zaparkować.

Dodatkowym smaczkiem jaki został ujęty przez autora projektu są motywy zwierząt na każdej wiacie , które dodają uroku i nawiązują do lokalnej fauny. Mamy tutaj sylwetki bobra, lisa i oczywiście znanego w okolicy łosia.

Gmina zadbała również o dodatkowe wyposażenie w bezpośrednim sąsiedztwie wiat, obok każdej z nich znajduje się kosz na śmieci do segregacji odpadów oraz pojemnik na piasek na zimową porę.

Pochwały należą się gminie, która zdecydowała się na taki unikalny projekt, dbając o wizerunek i dobre samopoczucie swoich mieszkańców. Dziękujemy za wspólną realizację!

Zobacz video na naszym kanale YouTube:  https://www.youtube.com/watch?v=gaQ03aY2GEI